Ohlédnutí za dětským dnem.

Dne 12.6.2004 se konal na "letišti" U Dvora dětský den, který pořádal Aeroklub Česká Třebová ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Kamarád, Sborem dobrovolných hasičů Parník a Lhotka, Armádou České republiky, Kynologickým klubem Česká Třebová a dalšími organizacemi.

I přes to, že se v sobotu po rozednění počasí netvářilo nijak příznivě, bylo na "letišti" U Dvora rušno. Již od časných ranních hodin členové aeroklubu připravovali vše potřebné na akci dětský den. Později se připojili též další spolupořadatelé a "letiště" se během dopoledne proměnilo v malé dětské městečko zábavy. Počasí se umoudřilo a účastníci si vychutnávali celý bohatý program na sluncem ozářené ploše už od 14. hodin. Ten byl zahájen vystoupením mažoretek s názvem Borůvky z DDM.

K vidění bylo bojové armádní vozidlo. Předvedení jízdních vlastností tohoto " zeleného obra" vyvolalo zájem především u pánů kluků i jejich otců. Ti měli možnost nakouknout i do útrob vozidla a zeptat se na vše, co je zajímalo.

Tím však program zdaleka nekončil. DDM připravil mnoho zajímavých soutěží, při kterých děti mohli změřit své síly i dovednosti. Mezi nimi dominovala vyhlášená pěvecká soutěž "Hledá se superstar". Odvážných zpěváků se přihlásilo opravdu mnoho. Však na ně čekala krásná hlavní cena v podobě horského jízdního kola, které si odvezla vítězska "Českotřebovské superstar" Gábina Ducháčková.

I milovníci psů si přišli na své ukázkou Kynologického klubu. Večer pak byla připravena diskotéka, kterou řídil Petr Svoboda až do pozdních nočních hodin. Nebyla nouze ani o občerstvení jakéhokoli druhu. Tak jako loni i letos se akce vydařila a potvrdila, že se lidé chtějí a umějí bavit.

Aeroklub Česká Třebová tímto ještě jednou děkuje všem spoluorganizátorům dětského dne, bez kterých by bylo obtížné tuto akci, určenou především pro děti a mládež uskutečnit.

Jsou to již jmenovaní: Dům dětí a mládeže Kamarád, Sbor dobrovolných hasičů Parník a Lhotka, Armáda České republiky, Kynologický klub Česká Třebová, LMK - Česká Třebová a další organizace.....

Naše poděkování patří též sponzorům této akce a to především:

PEWAG,s.r.o. - řetězárna

FIŠ MP,s.r.o. - Diskontní prodejna Nové Náměstí

EMCO spol.s r.o.

DRINKS UNION a.s. - pivovar Zlatopramen

SODKO a.s.

TG TISK,s.r.o. - Tiskárna Lanškroun

SUP ART STUDIO BAGS J.Staněk- PC Grafika

AUTO KOS,s.r.o. - Autocentrum-servis

Dana Susserová - prodejna MUSIC

RYDO,s.r.o. - zemní práce, doprava